XIX DZIEŃ PAPIESKI 2019 – „WSTAŃCIE, CHODŹMY”

2019-10-18

18 października 2019 nasza szkoła zgromadziła się na szczególnym apelu z okazji XIX Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreślał fakt, że tegoroczny miesiąc październik, został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy VI pod opieką pani mgr Pauliny Kosińskiej, przygotowali krótką inscenizację, w czasie której przypomnieli najważniejsze podróże misyjne św. Jana Pawła II. Mogliśmy usłyszeć również istotne wskazówki do wspierania pracy misyjnej, takich jak: modlitwa, duchowe ofiary, świadectwo własnego życia, dobre uczynki, wzrastanie w życzliwości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz konkretna pomoc. Po apelu pan dyrektor wręczył dyplomy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w akcję „Tornister misyjny”.