XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2021-05-26

W środę 26 maja rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Potrwa do 2 czerwca.

Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają rodziny, ale też szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów.

Gośćmi XX Tygodnia Czytania Dzieciom będą w tym roku znani pisarze, których książki znalazły się w Złotej Dwudziestce Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz wybitni artyści, Ambasadorzy Fundacji.

Codzienne czytanie dziecku sprzyja budowie mocnej więzi między Wami, a jest ona najważniejszym czynnikiem chroniącym i wspierającym wszechstronny rozwój dziecka.

Wiele badań przeprowadzonych na przestrzeni lat pokazuje, że zainteresowanie książką i indywidualne nawyki czytelnicze, a więc większe zaangażowanie, wpływają na biegłość w czytaniu. We wszystkich krajach uczniowie, którzy lubią czytać, mają ogólnie znacznie lepsze wyniki w szkole niż ci, którzy tego nie lubią.

Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.calapolskaczytadziecio.pl oraz do śledzenia profilu społecznościowego Facebook fb.com/calapolskaczytadzieciom, aby być na bieżąco z wydarzeniami zaplanowanymi na każdy dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.