100 LAT NIEPODLEGŁEJ

2018-11-09

Wielkie Święto dla wszystkich Polaków, wielka uroczystość w naszej szkole. 9 listopada uczciliśmy przypadającą w najbliższą niedzielę setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu przez naszą miejscowość z białoczerwonymi balonikami. Następnie, o godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Po hymnie zostały zaprezentowane "latawce niepodległości", które uczniowie wykonali, aby upamiętnić tą wyjątkową rocznicę.

W sali teatralnej uczniowie z klas VI, VII i VIII przygotowali występ pod hasłem "Drogi do niepodległości". Samodzielnie wyszukali scenariusze, które przedstawiały najważniejsze wydarzenia z historii walk o odzyskanie niepodległości. Pokazane zostały sceny z pierwszego rozbioru Polski, uchwalenia Konstytucji 3 maja, powstania kościuszkowskiego, strajku dzieci z Wrześni. Uczniowie klas I,II i III zaśpiewali piękne piosenki o tym, że jesteśmy Polakami i powinniśmy być dumni z naszego kraju. Na koniec dyrektor szkoły podsumował rok działań pod hasłem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.