DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

2024-04-22

Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to "Planeta kontra plastik". Dzień Ziemi jest idealną okazją do promowania proekologicznych postaw , budowania świadomości społecznej i kształtowania odpowiedzialności za podejmowane wybory .

W tym roku warto skupić się na kwestii wykorzystania tworzyw sztucznych i sposobach na zmniejszenie ich ilości na miarę własnych możliwości.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akcja " EKOLOGICZNY PLECAK". W tym dniu książki, zeszyty i przybory szkolne uczniowie przynieśli w ekologicznych torbach, wiklinowych koszach i tekturowych kartonach. Ponadto uczniowie przyszli ubrani na zielono. Każdy z nich chciał mieć także swój udział w ochronie środowiska, w którym żyją - posprzątali pięknie teren wokół swojej szkoły i przyległych do niej terenów.

Organizatorzy: Lena Smolińska

Beata Matuszak - Jamroży