Kolorowa jesień

2018-10-05

W tym roku panuje piękna, złota polska jesień. Uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Przybranowie zapragnęli dotknąć kolorowej jesieni i wybrali się w piątek – 5 października 2018r. na pole dyniowe do Szalonek, którego gospodarzem jest pan Mariusz Michalski. Uczniowie obserwowali pracę na polu dyniowym i zachwycali się kolorowymi dyniami. W hali produkcyjnej uczestniczyli w obróbce dyń i dowiedzieli się o możliwościach przetwarzania tych warzyw. Degustowali sok dyniowy i babeczki z dyni. Mogli tworzyć dyniowe rzeźby. Gospodarstwo zajmuje się eksportem dyń do Francji.

Wycieczka była dla dzieci bardzo interesująca. Uczniowie i wychowawczynie klas: I - pani Katarzyna Stępińska, II - pani Iwona Purgat i III - pani Bożena Jagodzińska, składają serdeczne podziękowania pani Iwonie Bącalskiej (mamie ucznia kl. II - Jakuba Bącalskiego) - inicjatorce tej wycieczki oraz panu Mariuszowi Michalskiemu.