Święto szkoły

2017-12-01

1 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Przybranowie odbyły się obchody Święta Szkoły. Był to dzień, w którym uczciliśmy pamięć naszego patrona – majora Henryka Dobrzańskiego – „Hubala”. Tę szczególną dla całej społeczności szkolnej uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Halina Rakusiewicz - zastępca Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski, p. Barbara Kuraczyk i p. Michał Guślakow – radni naszej gminy, ks. Andrzej Zdzieniecki - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Służewie oraz p. Monika Królak - przedstawiciel Rady Rodziców. W celu podkreślenia patriotycznego charakteru uroczystości w czasie apelu obecny był poczet sztandarowy i wszyscy odśpiewali hymn szkoły. Weronika Kottus – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w krótkiej prezentacji przybliżyła postać majora Henryka Dobrzańskiego, którego pamięć wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy, a najmłodsi uczniowie pod tablicą pamiątkową złożyli wiązankę kwiatów. Następnie odbyła się msza święta, celebrowana przez księdza Andrzeja Zdzienieckiego. Potem głos zabrał p. Dariusz Stępiński – dyrektor szkoły, który mówił między innymi o wartościach, jakie przekazał nam major Henryk Dobrzański – „Hubal”. Żadna uroczystość nie może się obejść bez części artystycznej, dlatego na zakończenie obchodów Święta Szkoły wszyscy zostali zaproszeni przez pana dyrektora do sali teatralnej, gdzie uczniowie klas IV-VII zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. „Był taki wrzesień”, przygotowany pod kierunkiem p. Wiesławy Fajkowskiej. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbała p. Lena Smolińska. Wzruszający montaż słowno – muzyczny nawiązywał do początków II wojny światowej. Uroczysty apel był też okazją do wręczenia dyplomów zwycięzcom konkursów, które poświęcone były naszemu Patronowi.